Tulevat kilpailut:Lajeittain

PvmLajiSeuraKilpailu
22.11. - 25.11.
2018
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Cottbus
Cottbus, Saksa
21.02. - 24.02.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Melbourne
Melbourne, Australia
23.02. - 23.02.
2019
NTVNTV EM-näyttö
Kuortaneen urheiluopisto, Kuortane, Suomi
01.03. - 03.03.
2019
NTVNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut
Suomi
08.03. - 10.03.
2019
NTVTampereen VoimistelijatNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut (EM-katsastus)
Ikurin liikuntahalli, Tampere, Suomi
09.03. - 10.03.
2019
NTVKuopion Reippaan VoimistelijatNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Kuopio, Suomi
14.03. - 17.03.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Baku
Baku, Azerbaidzan
15.03. - 17.03.
2019
NTVVaasan TelinetaituritNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut
Volttihalli, Vaasa, Suomi
16.03. - 17.03.
2019
NTV, STARAJoensuun Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut sekä Stara
Joensuu, Suomi
20.03. - 23.03.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Doha
Doha, Qatar
22.03. - 24.03.
2019
NTVSuomen TaitovoimisteluklubiNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut (EM-katsastus)
Liikuntamylly, Helsinki, Suomi
23.03. - 24.03.
2019
MTV, NTV, STARAOulun Pyrintö voimistelujaostoNTV kilpalinjan B-G ja MTV luokkakilpailut sekä Stara
Oulu, Suomi
29.03. - 31.03.
2019
NTVUnni & Haralds Trophy
Oslo, Norja
29.03. - 31.03.
2019
NTVVoimisteluklubi LohjaNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut
Voimisteluklubi Lohjan telinesali, Lohja, Suomi
30.03. - 31.03.
2019
NTVFitness idrottsförening r.f.NTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Pietarsaari
05.04. - 07.04.
2019
NTV, STARATaipumattomat ryNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä Stara
Santasport - Lapin Urheiluopisto, Rovaniemi, Suomi
06.04. - 07.04.
2019
NTVGrankulla gymnastikföreningNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Kauniainen, Suomi
08.04. - 14.04.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun EM-kilpailut; naiset ja miehet
Szczecin, Puola
12.04. - 14.04.
2019
MTV, NTVTurun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut (JPM-katsastus) ja MTV JunnuGym
Turku, Suomi
13.04. - 14.04.
2019
NTVKyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Isokyrö, Suomi
26.04. - 28.04.
2019
NTVVoimisteluseura Kieppi ryNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut (JPM-, JMM-, EYOF-katsastus ja JSM-karsinta)
Töölön Kisahalli, Helsinki, Suomi
27.04. - 28.04.
2019
MTV, NTVLappeenrannan VoimistelijatNTV kilpalinjan B-F ja MTV 1.-2.lk luokkakilpailut
Kahilanniemen telinesali, Lappeenranta
03.05. - 05.05.
2019
MTV, NTVJyväskylän Voimistelijat-79Telinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut (MTV JunnuGym ja NTV JPM-, JMM-, EYOF-, UNIV-katsastus)
Hipposhalli, Jyväskylä, Suomi
10.05. - 12.05.
2019
NTVAlppilan SalamatNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut
Liikuntamylly, Helsinki, Suomi
11.05. - 12.05.
2019
NTVKalajoen Voimistelijat RyNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Kalajoki
17.05. - 19.05.
2019
NTVVoimisteluseura Keski-Uusimaa ryNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut
Tuusula
17.05. - 19.05.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun JPM-kilpailut; tytöt ja nuoret
Ruotsi
18.05. - 19.05.
2019
NTVMariehamns GymnastikföreningNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Bollhalla, Mariehamn, Suomi
18.05. - 19.05.
2019
NTVKajaani Gymnastics ryNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Kajaani
19.05. - 21.05.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun CC Zhaoqing
Zhaoqing, Kiina
23.05. - 26.05.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun CC Osijek
Osijek, Kroatia
24.05. - 26.05.
2019
AKRO, MTV, NTV, TGPyrkivä Gymnastics + Turun UrheiluliittoVoimistelun SM-kilpailut
Kupittaan palloiluhalli, Turku
30.05. - 02.06.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun CC Koper
Koper, Slovenia
06.06. - 09.06.
2019
MTV, NTVVoimistelupäivät (MTV JunnuGym)
Espoo, Suomi
24.06. - 01.07.
2019
MTV, NTVEuropean Games
Minsk, Valko-Venäjä
27.06. - 30.06.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun JMM-kilpailut; tytöt ja nuoret
Györ, Unkari
05.07. - 15.07.
2019
MTV, NTVUniversiaadit
Napoli, Italia
20.07. - 28.07.
2019
MTV, NTVEuropean Youth Olympic Festival, EYOF
Baku, Azerbaidzan
06.09. - 08.09.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun CC Szombathely
Szombathely, Unkari
14.09. - 15.09.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun CC Pariisi
Pariisi, Ranska
19.09. - 22.09.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun CC Guimaraes
Guimaraes, Portugali
04.10. - 13.10.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun MM-kilpailut; naiset ja miehet
Stuttgart, Saksa
04.10. - 06.10.
2019
NTVVoimisteluseura Keski-Uusimaa ryNTV maajoukkuelinjan pakollisten ja kilpalinjan luokkakilpailut
Tuusula Veskula ja Miksula, Tuusula, Suomi
05.10. - 06.10.
2019
NTVJoensuun Katajan voimisteluNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Joensuu, Suomi
11.10. - 13.10.
2019
NTVFliku -82 ryNTV maajoukkuelinjan pakollisten ja kilpalinjan luokkakilpailut
Liikuntamylly, Helsinki, Suomi
12.10. - 13.10.
2019
NTV, STARATaipumattomat ryNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut sekä Stara
Rovaniemi
18.10. - 20.10.
2019
MTV, NTVTampereen VoimistelijatNTV maajoukkuelinjan pakollisten ja kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym
Tampere, Suomi
19.10. - 20.10.
2019
MTV, NTVYlivieskan voimistelu ja liikunta ryNTV kilpalinjan B-G ja MTV 1.-3.lk luokkakilpailut
Ylivieska, Suomi
25.10. - 27.10.
2019
MTV, NTVTampereen Sisu ryNTV maajoukkuelinjan pakollisten ja kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym
Suomi
26.10. - 27.10.
2019
NTVKyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Isokyrö, Suomi
01.11. - 03.11.
2019
NTVPyrkivä Gymnastics ryNTV naisten ja tyttöjen JunnuGym ja joukkue-SM-kilpailut
Liikuntakeskus Alfa, Turku, Suomi
09.11. - 09.11.
2019
NTVKalajoen Voimistelijat RyNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut
Kalajoki, Suomi
21.11. - 24.11.
2019
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Cottbus
Cottbus, Saksa
13.02. - 16.02.
2020
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Melbourne
Melbourne, Australia
12.03. - 15.03.
2020
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Baku
Baku, Azerbaidzan
25.03. - 28.03.
2020
MTV, NTVTelinevoimistelun MC Doha
Doha, Qatar