Tulevat kilpailut

PvmSeuraKilpailu
23.11. - 25.11.
2018
Vantaan VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun välinesarjojen 12-14-vuotiaiden SM-välinemestaruuskilpailut ja kilpasarjan Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Energia-areena, Vantaa
24.11. - 25.11.
2018
Voimistelu- ja urheiluseura Elise - Vantaa ryJoukkueiden SM – kilpailu (nuoret ja naiset), pre – nuorten joukkuekilpailu sekä duo/trio – kilpailu
Monitoimikeskus Lumo, Vantaa
24.11. - 24.11.
2018
Vaasan Vasamattaret ryStara-aluetapahtuma, Pohjanmaa
Isolahden koulu, Vaasa
24.11. - 24.11.
2018
Kankaanpään Urheilijat voimistelujaostoAKRO luokkakilpailut 1.-2. lk ja akropuut
Kankaanpää
24.11. - 24.11.
2018
TVS IllusionIllusion Stara
Vaajakosken liikuntahalli, Vaajakoski, Suomi
24.11. - 24.11.
2018
Rantaperkiön IskuISKU stara ja JV 8-10 kilpailu
Tampere
01.12. - 01.12.
2018
Haukiputaan Heitto voimistelujaostoStara-tapahtuma ja JV 8-10 v. Pohjois-Suomi
Kastellin monitoimitalo, Oulu
01.12. - 01.12.
2018
Espoon TelinetaituritAkrobatiavoimistelun luokkakilpailu
Suomi
01.12. - 02.12.
2018
Jyväskylän Voimistelijat-79RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 3,6 ja Duo/Trio - kilpailu sekä Stara)
Vaajakosken liikuntahalli, Urheilutie 36, Jyväskylä
08.12. - 08.12.
2018
Valkeakosken Koskenpojat voimistelujaostoStara ja JV 8-10v. kilpailu, Talven ihmemaa
Valkeakosken Liikuntahalli, Valkeakoski
08.12. - 08.12.
2018
Järvenpään Voimistelijat ryTaikapuun Stara-tapahtuma
Järvenpää
15.12. - 15.12.
2018
Palokan Ilo, voimistelu ja liikunta ryStara -aluetapahtuma & JV 8-10v. kilpailu, Sydän-Suomi
Vaajakoksen Liikuntahalli
16.03. - 17.03.
2019
Joensuun Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut sekä Stara
Joensuu, Suomi
17.03. - 17.03.
2019
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun Seura Cup
Hervannan vapaa-aikakeskus / Pyynikin palloiluhalli /Kauppi Sports Center, Tampere
23.03. - 24.03.
2019
Mäntsälän Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun Seura Cup, Mustan Kissan Cup
Riihenmäen yhtenäiskoulu/ Mäntsälän monitoimitalo, Mäntsälä
23.03. - 24.03.
2019
Oulun Pyrintö voimistelujaostoNTV kilpalinjan B-G ja MTV luokkakilpailut sekä Stara
Oulu, Suomi
23.03. - 23.03.
2019
Huittisten Voimistelu ja LiikuntaHappy Games Stara ja Harrastesarja 12-14 v. kisa
30.03. - 30.03.
2019
Hämeenlinnan Voimisteluseura ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Elenia areena, Hämeenlinna
30.03. - 30.03.
2019
Vantaan VoimisteluseuraTanssillisen voimistelun kilpailu, Cup 2 (2018-2019)
Energia-areena, Vantaa
31.03. - 31.03.
2019
Vantaan VoimisteluseuraStara-aluetapahtuma ja JV 8-10v sarja, Etelä-Suomi
05.04. - 07.04.
2019
Taipumattomat ryNTV maajoukkuelinjan omavalintaisten ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä Stara
Santasport - Lapin Urheiluopisto, Rovaniemi, Suomi
06.04. - 07.04.
2019
Voimisteluklubi LohjaAkrobatiavoimistelun luokkakilpailu 1
Lohja, Lohja
07.04. - 07.04.
2019
Turun Riennon VoimisteluStara- aluetapahtuma, Länsi-Suomi
Kupittaan Urheiluhalli, Turku
13.04. - 14.04.
2019
RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot sekä Stara)
14.04. - 14.04.
2019
Haka Gym ryStara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi
27.04. - 27.04.
2019
Kempeleen Naisvoimistelijat ryStara-aluetapahtuma, Pohjois-Suomi
27.04. - 28.04.
2019
Tapiolan Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup ja Stara-tapahtuma
Opinmäki, Espoo
27.04. - 27.04.
2019
Lapuan Naisvoimistelijat ryStara-aluetapahtuma, Pohjanmaa
Lapuan Urheilutalo
27.04. - 28.04.
2019
Tampereen VoimistelijatAkrobatiavoimistelun luokkakilpailu 2
Vuoreksen Koulukeskus, Tampere
28.04. - 28.04.
2019
Mikkelin Naisvoimistelijat ryStara-aluetapahtuma ja JV 8-10 v. sarja, Savo-Karjala
04.05. - 05.05.
2019
Akrobatiavoimistelun luokkakilpailu 3a
11.05. - 11.05.
2019
Akrobatiavoimistelun luokkakilpailu 3b
18.05. - 19.05.
2019
Akrobatiavoimistelun luokkakilpailu 4
18.05. - 18.05.
2019
Turun Jyry ryJyry Cup, Stara ja 8-10-vuotiaat
Kupittaan urheiluhalli, Turku
18.05. - 19.05.
2019
RV Välinekilpailut, duo/trio -kilpailu ja Stara
28.09. - 29.09.
2019
RV Ikäkausikilpailut: nuorten yksilöt, joukkueet, duot/triot ja Stara
12.10. - 13.10.
2019
Taipumattomat ryNTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut sekä Stara
Rovaniemi
12.10. - 13.10.
2019
Akrobatiavoimistelun luokkakilpailu 5
Suomi
26.10. - 27.10.
2019
Tampereen VoimistelijatTeamGym Luokkakilpailut
Tesoman palloiluhalli, Tampere
09.11. - 09.11.
2019
Attitude SportsStara-aluetapahtuma ja JV 8-10v sarja, Etelä-Suomi
09.11. - 10.11.
2019
Akrobatiavoimistelun luokkakilpailu 6
Suomi
17.11. - 17.11.
2019
Seinäjoen VoimistelijatStara-aluetapahtuma, Pohjanmaa
Uimahalli-Urheilutalo, Seinäjoki
23.11. - 24.11.
2019
Akrobatiavoimistelun luokkakilpailu 7
Suomi
30.11. - 01.12.
2019
Akrobatiavoimistelun luokkakilpailu 8
Suomi
30.11. - 30.11.
2019
Stara-aluetapahtuma ja JV 8-10 v. sarja, Savo-Karjala
30.11. - 01.12.
2019
RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot sekä Stara)
01.12. - 01.12.
2019
Kajaani Gymnastics ryStara-aluetapahtuma ja JV 8-10 v. sarja, Pohjois-Suomi
Kajaanihalli, Ratakatu 2, 87100 KAJAANI, Kajaani
14.12. - 14.12.
2019
Stara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi