Tulevat kilpailut

PvmSeuraKilpailu
23.03. - 23.03.
2019
Suomen VoimisteluliittoNaisten yksilöiden EM – karsinta 2 ja nuorten joukkueen EM – näyttö 2
Suomi
30.03. - 31.03.
2019
Suomalainen Voimisteluseura Espoo (SVS-Espoo)RV Luokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M) Huom! M-luokan kilpailu on myös naisten yksilöiden SM - karsinta.
Kamppi, Helsinki
05.04. - 07.04.
2019
Rytmisen voimistelun World Cup
Pesaro, Italia
12.04. - 14.04.
2019
Rytmisen voimistelun World Cup
Sofia, Bulgaria
13.04. - 14.04.
2019
Imatran Voimistelijat ryRV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot sekä Stara)
Imatran Urheilutalo, Imatra
19.04. - 21.04.
2019
Rytmisen voimistelun World Cup
Tashkent, Uzbekistan
26.04. - 28.04.
2019
Rytmisen voimistelun World Cup
Baku, Azerbaijan
04.05. - 05.05.
2019
Olarin VoimistelijatLuokkakilpailut 3 (yksilöt lk 2 ja 5, joukkueet ) ja nuorten MM-karsinta 1
OVO Training Center, Espoo
16.05. - 19.05.
2019
Rytmisen voimistelun EM - kilpailut
Baku, AZE
18.05. - 19.05.
2019
Turun Liikuntaseura ry.RV Välinekilpailut, duo/trio -kilpailu ja Stara
Kupittaan urheiluhalli, Turku
24.05. - 26.05.
2019
Lahjan TytötVoimistelun SM-kilpailut 24-26.5.2019, Turku
Kupittaan urheiluhalli, Turku, Suomi
06.06. - 06.06.
2019
Nuorten yksilöiden MM – karsinta 2 (arki-iltakilpailu, kutsutaan 8 parasta karsinnasta 1). Nuorten joukkueen MM - näyttö.
Suomi
07.06. - 09.06.
2019
Voimistelupäivät
05.07. - 15.07.
2019
Universiadit
Napoli, Italia
19.07. - 21.07.
2019
Rytmisen voimistelun nuorten MM - kilpailu (joukkue ja yksilöt)
Moskova, Venäjä
06.08. - 06.08.
2019
6.8. Naisten yksilöiden MM – karsinta 2 (arki-iltakilpailu. Päivämäärää voidaan tarkentaa tarvittaessa)
Suomi
16.09. - 22.09.
2019
Rytmisen voimistelun MM-kilpailut
Baku, Azerbaijan
28.09. - 29.09.
2019
Imatran Voimistelijat ryRV Ikäkausikilpailut: nuorten yksilöt, joukkueet, duot/triot ja Stara
Imatran Urheilutalo, Imatra
19.10. - 20.10.
2019
Voimistelu- ja Urheiluseura Elise - JärvenpääRV Luokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat)
Järvenpään Liikuntahalli, Seutulantie 17, 04410 Järvenpää, Järvenpää
26.10. - 27.10.
2019
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Elise Cup
Töölön kisahalli, Helsinki
27.10. - 27.10.
2019
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut
Kauppi Sports Center, Tampere, Suomi
02.11. - 03.11.
2019
RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M) Vaihtoehtoinen viikonloppu 16.-17.11.2019!
09.11. - 10.11.
2019
Olarin VoimistelijatRV nuorten SM-karsinta
OVO Training Center, Espoo
23.11. - 24.11.
2019
Olarin VoimistelijatRytmisen voimistelun SM-kilpailut (nuorten yksilöt, pre-nuorten joukkueet)
OVO Training Center, Espoo
30.11. - 01.12.
2019
Turun Liikuntaseura ry.RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot sekä Stara)
Kupittaan urheiluhalli, Turku
14.12. - 15.12.
2019
Jyväskylän Voimistelijat-79RV Välinekilpailut ja duo/trio -kilpailu
Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä