Tulevat kilpailut

PvmSeuraKilpailu
10.02. - 10.02.
2019
Vantaan VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun valintakilpailu kevään 2019 WC ja CC kilpailuihin
Energia Areena, Vantaa
02.03. - 02.03.
2019
Hangö Arbetarnas IdrottsklubJoukkuevoimistelun Hanko Cup & Stara
Hangon urheilutalo, Hanko
08.03. - 10.03.
2019
AGG IFAGG World Cup, Challenge Cup I / 2019
Sofia, Bulgaria
09.03. - 09.03.
2019
Vaasan Vasamattaret ryWasa Cup
Variskan koulu, Vaasa
16.03. - 16.03.
2019
Tapanilan Erän VoimistelujaostoJoukkuevoimistelu Cup, Lovent Cup
17.03. - 17.03.
2019
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelu Cup
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
23.03. - 23.03.
2019
Olarin VoimistelijatJoukkuevoimistelu Cup, OVO Cup
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
23.03. - 24.03.
2019
Mäntsälän Voimistelijat ryJoukkuevoimistelu Cup, Mustan Kissan Cup
Mäntsälän monitoimitalo, Mäntsälä
23.03. - 23.03.
2019
Huittisten Voimistelu ja LiikuntaHappy Games Stara ja Harrastesarja 12-14 v. kisa
24.03. - 24.03.
2019
COCO Sport ryJoukkuevoimistelu Cup, Gant Open
Kupittaan palloiluhalli, Turku
30.03. - 30.03.
2019
TVS IllusionIllusion Stara ja JV 8-10-vuotiaiden kilpailu
Vaajakosken liikuntahalli
30.03. - 31.03.
2019
Sport Club VantaaJoukkuevoimistelu Cup ja MM-karsintakilpailu (näyttö 1)
Lumo, Vantaa
30.03. - 30.03.
2019
Hämeenlinnan Voimisteluseura ryJoukkuevoimistelu Cup
Elenia areena, Hämeenlinna
31.03. - 31.03.
2019
TVS IllusionJoukkuevoimistelu Cup
Vaajakosken liikuntahalli / Jyväskylän Monitoimitalo, Jyväskylä
01.04. - 04.04.
2019
AGG IFAGG World Cup, Challenge Cup II / 2019
Singapore
06.04. - 07.04.
2019
Attitude SportsJoukkuevoimistelu Cup
Lumo, Vantaa
06.04. - 07.04.
2019
Tampereen VoimistelijatJoukkuevoimistelu Cup
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
06.04. - 06.04.
2019
Turun Riennon VoimisteluJoukkuevoimistelu Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
13.04. - 13.04.
2019
Haka Gym ryJoukkuevoimistelu Cup
Apian urheilutalo, Valkeakoski
13.04. - 13.04.
2019
Kellon Työväen Urheilijat / voimistelujaostoJoukkuevoimistelu Cup
Kastellin monitoimitalo, Oulu
14.04. - 14.04.
2019
Haka Gym ryStara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi
14.04. - 14.04.
2019
Forssan NaisvoimistelijatJoukkuevoimistelu Cup
Urheilutalo Feeniks, Forssa
27.04. - 27.04.
2019
Tapiolan Voimistelijat ryJoukkuevoimistelu Cup
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
27.04. - 28.04.
2019
Hyvinkään Voimistelu ja LiikuntaJoukkuevoimistelu Cup ja MM-karsintakilpailu (näyttö 2. ja näyttö 3.)
Martinhalli, Hyvinkää
28.04. - 28.04.
2019
Haukiputaan Heitto voimistelujaostoJoukkuevoimistelu Cup
Oulu, Haukipudas
03.05. - 05.05.
2019
International AGG Tournament, all age categories, IFAGG A-category
Helsinki
04.05. - 04.05.
2019
Turun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoJoukkuevoimistelu Cup
Kupittaan palloiluhalli, Turku
04.05. - 04.05.
2019
Kuopion Reippaan VoimistelijatJoukkuevoimistelu Cup
Vesileppis, Leppävirta
05.05. - 05.05.
2019
Seinäjoen VoimistelijatJoukkuevoimistelu Cup, Komia Cup
Seinäjoki
11.05. - 12.05.
2019
Tampereen Sisu ryJoukkuevoimistelu Cup
Tesoman palloiluhalli, Tampere
11.05. - 12.05.
2019
Hyvoli+JÄV+MÄVJoukkuevoimistelu Cup
Mäntsälän Monitoimitalo, Mäntsälä
17.05. - 19.05.
2019
AGG IFAGG World Championships, IFAGG Trophy competitions
Cartagena, Espanja
18.05. - 19.05.
2019
Jyväskylän Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun yli 14 v. kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Jyväskylän monitoimitalo, Jyväskylä
24.05. - 26.05.
2019
Yhteiset SM-kilpailut; joukkuevoimistelu 12-14 SM, 14-16 SM, yli 16 SM
Turku
24.05. - 26.05.
2019
Lahjan TytötVoimistelun SM-kilpailut
Kupittaan urheiluhalli, Turku, Suomi
25.05. - 25.05.
2019
Rantaperkiön IskuIsku Stara ja JV 8-10
07.06. - 09.06.
2019
Voimistelupäivät; joukkuevoimistelu 12-14 kilpasarja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, 8-10-vuotiaat
Espoo
12.10. - 12.10.
2019
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
13.10. - 13.10.
2019
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
19.10. - 19.10.
2019
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
20.10. - 20.10.
2019
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
26.10. - 27.10.
2019
Lahjan TytötJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kupittaan urheiluhalli tai palloiluhalli, Turku
26.10. - 26.10.
2019
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
27.10. - 27.10.
2019
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut
Kauppi Sports Center, Tampere, Suomi
02.11. - 03.11.
2019
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kauppi Sports Center / Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
02.11. - 03.11.
2019
Pakilan Voimistelijat PNV ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kisahalli, Helsinki
09.11. - 09.11.
2019
Turun NaisvoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Turku, Suomi
09.11. - 09.11.
2019
Nokian VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Nokian palloiluhalli, Nokia
09.11. - 10.11.
2019
Keravan VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kerava
10.11. - 10.11.
2019
Haka Gym ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Urheilutalo, Apiankatu 7, Valkeakoski
16.11. - 17.11.
2019
Turun Jyry ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
16.11. - 17.11.
2019
Hyvinkään Voimistelu ja LiikuntaJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Martin halli, Hyvinkää
16.11. - 16.11.
2019
Olarin VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
23.11. - 24.11.
2019
Vantaan VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Energia-areena, Vantaa
23.11. - 23.11.
2019
Tampereen VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Tesoman palloiluhalli/Vuorestalo/Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
24.11. - 24.11.
2019
TVS IllusionJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Vaajakosken liikuntahalli/Monitoimitalo, Jyväskylä
30.11. - 01.12.
2019
Seinäjoen VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinemestaruuskilpailut
Seinäjoen Uimahalli- Urheilutalo, Seinäjoki
14.12. - 14.12.
2019
Stara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi