Tulevat kilpailut

PvmSeuraKilpailu
23.03. - 23.03.
2019
Huittisten Voimistelu ja LiikuntaHappy Games Stara ja Harrastesarja 12-14 v. kisa
23.03. - 24.03.
2019
Mäntsälän Voimistelijat ryJoukkuevoimistelu Cup, Mustan Kissan Cup
Mäntsälän monitoimitalo, Mäntsälä
23.03. - 23.03.
2019
Olarin VoimistelijatOVO Cup
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
24.03. - 24.03.
2019
COCO Sport ryJoukkuevoimistelu Cup, Gant Open
Kupittaan palloiluhalli, Turku
30.03. - 31.03.
2019
Sport Club VantaaJoukkuevoimistelu Cup ja MM-karsintakilpailu (näyttö 1)
Lumo, Vantaa
30.03. - 30.03.
2019
Vantaan VoimisteluseuraTanssillisen voimistelun kilpailu, Cup 2 (2018-2019) ja Etelä-Suomen STARA- aluetapahtuma
Energia-areena, Vantaa
30.03. - 30.03.
2019
Hämeenlinnan Voimisteluseura ryOma Säästöpankki Cup
Elenia areena, Hämeenlinna
30.03. - 30.03.
2019
TVS IllusionIllusion Stara ja JV 8-10-vuotiaiden kilpailu
Vaajakosken liikuntahalli
31.03. - 31.03.
2019
TVS IllusionIllusion Cup
Vaajakosken liikuntahalli / Jyväskylän Monitoimitalo, Jyväskylä
01.04. - 04.04.
2019
AGG IFAGG World Cup, Challenge Cup II / 2019
Singapore
06.04. - 07.04.
2019
Tampereen VoimistelijatTV Open
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
06.04. - 07.04.
2019
Attitude SportsAttitude Cup
Lumo, Vantaa
06.04. - 06.04.
2019
Turun Riennon VoimisteluJoukkuevoimistelu Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
13.04. - 13.04.
2019
Kellon Työväen Urheilijat / voimistelujaostoKello Cup Joukkuevoimistelu Cup
Kastellin monitoimitalo, Oulu
13.04. - 13.04.
2019
Haka Gym ryValkeakoski Cup
Apian urheilutalo, Valkeakoski
14.04. - 14.04.
2019
Haka Gym ryStara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi
14.04. - 14.04.
2019
Forssan NaisvoimistelijatForssa Cup
Urheilutalo Feeniks, Forssa
27.04. - 27.04.
2019
Tapiolan Voimistelijat ryTapiola Cup ja STARA
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
27.04. - 28.04.
2019
Hyvinkään Voimistelu ja LiikuntaHyvinkää Cup ja MM-karsintakilpailu (näyttö 2. ja näyttö 3.)
Martinhalli, Hyvinkää
28.04. - 28.04.
2019
Haukiputaan Heitto voimistelujaostoJoukkuevoimistelu Cup HaHe Cup
Oulu, Haukipudas
28.04. - 28.04.
2019
Mikkelin Naisvoimistelijat ryStara-aluetapahtuma ja JV 8-10 v. sarja, Savo-Karjala
03.05. - 05.05.
2019
International AGG Tournament, all age categories, IFAGG A-category
Helsinki
04.05. - 04.05.
2019
Kuopion Reippaan VoimistelijatJoukkuevoimistelu Cup
Vesileppis, Leppävirta
04.05. - 04.05.
2019
Turun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoJoukkuevoimistelun TuUL Cup
Kupittaan palloiluhalli, Turku
05.05. - 05.05.
2019
Seinäjoen VoimistelijatJoukkuevoimistelu Cup, Komia Cup
Seinäjoki
06.05. - 07.05.
2019
Suomen VoimisteluliittoKisapalvelu TESTI
11.05. - 12.05.
2019
Tampereen Sisu rySisu Cup
Tesoman palloiluhalli, Tampere
11.05. - 12.05.
2019
Hyvoli+JÄV+MÄVHJM-cup
Mäntsälän Monitoimitalo, Mäntsälä
17.05. - 19.05.
2019
AGG IFAGG World Championships, IFAGG Trophy competitions
Cartagena, Espanja
18.05. - 18.05.
2019
Elixiria SportKSC Stara ja JV 8-10-vuotiaiden kilpailu
Kauppi Sports Center, Suomi
18.05. - 19.05.
2019
Jyväskylän Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun yli 14 v. kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Jyväskylän monitoimitalo, Jyväskylä
24.05. - 26.05.
2019
Lahjan TytötVoimistelun SM-kilpailut 24-26.5.2019, Turku
Kupittaan urheiluhalli, Turku, Suomi
24.05. - 26.05.
2019
Yhteiset SM-kilpailut; joukkuevoimistelu 12-14 SM, 14-16 SM, yli 16 SM
Turku
25.05. - 25.05.
2019
Rantaperkiön IskuIsku Stara ja JV 8-10
07.06. - 09.06.
2019
Voimistelupäivät; joukkuevoimistelu 12-14 kilpasarja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, 8-10-vuotiaat
Espoo
19.10. - 19.10.
2019
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
20.10. - 20.10.
2019
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
26.10. - 27.10.
2019
Lahjan TytötJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cailap Cup
Kupittaan urheiluhalli tai palloiluhalli, Turku
26.10. - 27.10.
2019
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Elise Cup
Töölön kisahalli, Helsinki
27.10. - 27.10.
2019
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut
Kauppi Sports Center, Tampere, Suomi
27.10. - 27.10.
2019
Tapiolan Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Espoo, Suomi
02.11. - 03.11.
2019
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kauppi Sports Center / Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
02.11. - 03.11.
2019
Pakilan Voimistelijat PNV ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kisahalli, Helsinki
09.11. - 09.11.
2019
Turun NaisvoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Turku, Suomi
09.11. - 09.11.
2019
Nokian VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Nokian palloiluhalli, Nokia
09.11. - 10.11.
2019
Keravan VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kerava
10.11. - 10.11.
2019
Haka Gym ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Urheilutalo, Apiankatu 7, Valkeakoski
16.11. - 17.11.
2019
Hyvinkään Voimistelu ja LiikuntaJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Martin halli, Hyvinkää
16.11. - 16.11.
2019
Olarin VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
16.11. - 17.11.
2019
Turun Jyry ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
23.11. - 24.11.
2019
Vantaan VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Energia-areena, Vantaa
23.11. - 23.11.
2019
Tampereen VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Tesoman palloiluhalli/Vuorestalo/Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
24.11. - 24.11.
2019
TVS IllusionJoukkuevoimistelun välinesarjojen Cup
Vaajakosken liikuntahalli/Monitoimitalo, Jyväskylä
30.11. - 01.12.
2019
Seinäjoen VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinemestaruuskilpailut
Seinäjoen Uimahalli- Urheilutalo, Seinäjoki
14.12. - 14.12.
2019
Stara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi