Kisapalvelu

KILPAILUKUTSU

1) PAIKKA JA AIKA

2) KILPAILUSARJAT JA AIKATAULU

SM-kilpailujen tarkka aikataulu on tämän sivun lopussa tai täältä

Staratapahtuman tarkka aikataulu löytyy tästä

3) TUOMARIT

SM-kilpailut

STARA-tapahtuma

4) TELINEET

STARA-tapahtuma

5) TILAT

5) LISENSSIT

Kaikilla kilpailijoilla tulee olla voimassa oleva kilpailulisenssi ja urheilutapaturmavakuutus. Myös tuomarit ja valmentajat tarvitsevat lisenssin. Ilmoittautuminen Kisapalvelun kautta vaatii lisenssin. 

SM-kilpailut:  A-lisenssi 

STARA: stara-lisenssi

7) OSALLISTUMISMAKSUT

Kilpailumaksut laskutetaan seuroilta jälkikäteen.


8) ARVOSTELULOMAKKEET ja Musiikit

9) RUOKAILUT

12) Pääsyliput

13) YHTEYSTIEDOT


SM juniorit





Kokeilu 8min/teline

  Vapaa Voltit Tramppa
13:12-13:20 Delizia - Vire Adora - JyVo Zaplit - Taip
13:20-13:28 Fierce - TV Celeda - Fliku JNS Prime
13:28-13:36 Exotic - EsTT Sairaannopeet - TV Delizia - ViRe
13:36-13:44 Adora - JyVo Zaplit - Taip Fierce - TV
13:44-13:52 Celeda - Fliku JNS Prime Exotic - EsTT
13:52-14:00 Sairaannopeet - TV Delizia - ViRe Adora - JyVo
14:00-14:08 Zaplit - Taip Fierce - TV Celeda - Fliku
14:08-14:16 JNS Prime Exotic - EsTT Sairaannopeet - TV








Kilpailu klo 14:30 

  Vapaa Voltit Tramppa
14:40 Delizia - ViRe    
14:43   Adora - JyVo  
14:46     Zaplit - Taip
14:49 Fierce - TV    
14:52   Celeda - Fliku  
14:55     JNS Prime
14:58 Exotic - EsTT    
15:01   Sairaannopeet - TV  
15:04     Delizia - ViRe
15:07 Adora - JyVo    
15:10   Zaplit - Taip  
15:13     Fierce - TV
15:16 Celeda - Fliku    
15:19   JNS Prime  
15:22     Exotic - EsTT
15:25 Sairaannopeet - TV    
15:28   Delizia - ViRe  
15:31     Adora - JyVo
15:34 Zaplit - Taip    
15:37   Fierce - TV  
15:40     Celeda - Fliku
15:43 JNS Prime    
15:46   Exotic - EsTT  
15:49     Sairaannopeet - TV




SM aikuiset





Kokeilu 10min/teline

  Vapaa Voltit Tramppa
16:45-16:55 HGK Shellies - JoKa  
16:55-17:05 Elecstreme - EsTT Edustus - TV JyVo Mix
17:05-17:15 Shellies - JoKa   HGK
17:15-17:25 Edustus - TV JyVo Mix Elecstreme - EsTT
17:25-17:35   HGK Shellies - JoKa
17:35-17:45 JyVo Mix Elecstreme - EsTT Edustus - TV
















Kilpailu klo 18:00

  Vapaa Voltit Tramppa
18:10 HGK    
18:13   Shellies - JoKa  
18:16     JyVo - Mix
18:19 Elecstreme - EsTT    
18:22   Edustus - TV  
18:25     HGK
18:28 Shellies - JoKa    
18:31   JyVo Mix  
18:34     Elecstreme - EsTT
18:37 Edustus - TV    
18:40   HGK  
18:43     Shellies - JoKa
18:46 JyVo Mix    
18:49   Elecstreme - EsTT  
18:52     Edustus - TV