Päättyneet kilpailut:Lajeittain

PvmLajiSeuraKilpailu
05.04. - 06.04.
2014
NTVVoimisteluseura Kieppi ryKieppi JSM 2014 + luokkakilpailut
Kisahalli, Helsinki
26.04. - 27.04.
2014
MTV, NTVTampereen VoimistelijatVoimisteluliiton Mestaruuskilpailut
Ikurin liikuntahalli, Tampere
22.05. - 25.05.
2014
MTV, NTVTurun Pyrkivä naisvoimistelujaostoFinGym sekä kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Kupittaan urheiluhalli, Turku
30.08. - 31.08.
2014
MTV, NTVEspoon TelinetaituritNaisten ja miesten telinevoimistelun SM-kilpailut
Tuulimäen väestösuoja, Espoo
11.10. - 12.10.
2014
MTV, NTVEspoon TelinetaituritNaisten ja miesten telinevoimistelun luokkakilpailut
Tuulimäen väestönsuoja / Tapiola, Espoo
25.10. - 26.10.
2014
MTV, NTVTampereen SisuNTV luokka + MTV JunnuGym + Asema
Ikurin liikuntahalli, Tampere
01.11. - 02.11.
2014
MTV, NTVSuomen TaitovoimisteluklubiNTV+MTV luokkakilpailut
Liikuntamylly, Helsinki
08.11. - 09.11.
2014
MTV, NTV, TGJyväskylän Voimistelijat-79GYM JKL 8.-9.11.2014
Hipposhalli, Jyväskylä
22.11. - 23.11.
2014
NTVTurun Pyrkivä naisvoimistelujaostoNaisten ja tyttöjen JunnuGym ja Joukkue-SM-kilpailut
Liikuntakeskus Alfa, Turku
07.03. - 08.03.
2015
MTV, NTVVoimisteluseura Keski-Uusimaa ryNTV maajoukkue- ja kilpalinjan sekä MTV 1-3 luokkakilpailut
Tuusula
14.03. - 14.03.
2015
NTVVoimisteluklubi LohjaNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Lohja
14.03. - 14.03.
2015
NTVTampereen VoimistelijatNTV naisten EM katsastus
Ikurin liikuntahalli, Tampere
19.03. - 20.03.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup "Challenge cup"
Cottbus, Saksa, Cottbus, Saksa
21.03. - 21.03.
2015
NTVJoensuun Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Joensuu
21.03. - 22.03.
2015
MTV, NTVEspoon TelinetaituritNTV maajoukkue- ja kilpalinjan sekä MTV luokkakilpailut
Espoo
23.03. - 28.03.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup "Challenge cup"
Doha, Qatar, Doha, Qatar
28.03. - 29.03.
2015
MTV, NTV, STARAOulun Pyrintö voimistelujaostoNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Oulu
28.03. - 29.03.
2015
NTVVoimisteluseura Kieppi ryNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Helsinki
01.04. - 06.04.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup "Challenge cup"
Ljubljana, Slovenia, Ljubljana, Slovenia
02.04. - 03.04.
2015
NTVNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
09.04. - 10.04.
2015
NTVNTV naisten ja tyttöjen SM-kilpailut (1.JPM/PM ja 1.JEM/EM kats)
11.04. - 11.04.
2015
NTVKyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Isokyrö
11.04. - 12.04.
2015
NTVAlppilan SalamatNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Helsinki
13.04. - 19.04.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun EM-kilpailut
Montpellier, Ranska
18.04. - 19.04.
2015
NTVKalajoen VoimistelijatNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Kalajoki
18.04. - 19.04.
2015
MTV, NTV, STARATampereen SisuNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä poikien JunnuGym osakilpailu 1/7 ja nuorten PM-karsinta, telinevoimistelun asemakilpailu
Tampere
24.04. - 26.04.
2015
MTV, NTV, TGJyväskylän Voimistelijat-79Telinevoimistelun mestaruuskilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym, TeamGym Cup II
Jyväskylä
01.05. - 03.05.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup "Challenge cup"
Sao Paulo, Brasilia, Sao Paulo, Brasilia
02.05. - 03.05.
2015
NTVMariehamns GymnastikföreningNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Maarianhamina
02.05. - 03.05.
2015
NTVSuomen TaitovoimisteluklubiNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Helsinki
03.05. - 03.05.
2015
NTVVaasan TelinetaituritNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Vaasa
07.05. - 10.05.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup "Challenge cup"
Varna, Bulgaria, Varna, Bulgaria
08.05. - 10.05.
2015
JV, MTV, NTV, RV, TG, TRAEsTT+OVO8 Lajin SM 2015
Tapiola, Espoo
15.05. - 17.05.
2015
NTVTurun Pyrkivä + Turun UrheiluliittoFinGym Turku 2015
Turku
21.05. - 24.05.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup "Challenge cup"
Anadia, Portugali, Anadia, Portugali
22.05. - 24.05.
2015
MTV, NTVVoimisteluseura Helsinki VSH ry.Telinevoimistelun JPM-kilpailut ja MTV JunnuGym
Helsinki
05.06. - 07.06.
2015
AKRO, JV, NTV, RV, STARA, TG, TRATampereen VoimistelijatVoimistelupäivät
Tampere
10.06. - 22.06.
2015
KA, MTV, NTV, RVEuropean Games
Baku, Azerbaijan
03.07. - 14.07.
2015
MTV, NTV, RVUniversiadit
Gwangju, Korea, Gwangju, Korea
17.09. - 20.09.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup (Challenge cup)
Osijek, Kroatia, Osijek, Kroatia
19.09. - 20.09.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun PEM-kilpailut
Limerick, Irlanti, Limerick, Irlanti
03.10. - 04.10.
2015
NTVGrankulla gymnastikföreningNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Kauniainen, Kauniainen
03.10. - 04.10.
2015
MTV, NTV, STARATaipumattomat ryNTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut
Rovaniemi, Rovaniemi
10.10. - 11.10.
2015
NTVVoimisteluklubi LohjaNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Lohja, Lohja
10.10. - 11.10.
2015
MTV, NTVYlivieskan voimistelu ja liikunta ryTyttöjen kilpalinjan ja miesten telinevoimistelun luokkakilpailut (1-3 lk )
Jokirannan koulu, Ylivieska
17.10. - 18.10.
2015
MTV, NTV, STARAOulun Pyrintö voimistelujaostoNTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut
Oulu, Oulu
18.10. - 02.11.
2015
MTV, NTVTelinevoimistelun MM-kilpailut
Glasgow, Iso-Britannia
24.10. - 25.10.
2015
MTV, NTVVoimisteluseura Keski-Uusimaa ryNTV kilpalinjan ja MTV 1-3 luokkakilpailut
Tuusula, Tuusula
24.10. - 24.10.
2015
NTVJoensuun Katajan voimisteluNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Joensuu, Joensuu
31.10. - 31.10.
2015
NTVKyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Isokyrö, Isokyrö
31.10. - 01.11.
2015
MTV, NTVEspoon TelinetaituritNTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym
Espoo, Espoo
07.11. - 08.11.
2015
MTV, NTVTurun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym
Turku, Turku
14.11. - 14.11.
2015
MTV, NTVJyväskylän Voimistelijat-79NTV kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym
Hipposhalli, Jyväskylä, Suomi
21.11. - 22.11.
2015
NTVTampereen VoimistelijatNTV naisten ja tyttöjen JunnuGym ja joukkue-SM
Tampere, Tampere
28.11. - 28.11.
2015
NTVVaasan TelinetaituritNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Vaasa, Vaasa
04.03. - 06.03.
2016
NTVNTV Austrian Team Open
Linz, Itävalta
12.03. - 12.03.
2016
MTV, NTV, STARAOulun Pyrintö voimistelujaostoNTV maajoukkue- ja kilpalinjan sekä MTV luokkakilpailut
Oulu
12.03. - 13.03.
2016
NTV, STARAVoimisteluseura Keski-Uusimaa ryNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Tuusula
19.03. - 20.03.
2016
NTVVoimisteluklubi LohjaNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Liikuntalinna, Lohja
20.03. - 20.03.
2016
KA, NTV, STARAJoensuun Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Joensuun Urheilutalo, Joensuu
02.04. - 03.04.
2016
MTV, NTVYlivieskan voimistelu ja liikunta ryNTV kilpalinjan ja MTV 1.-3.lk luokkakilpailut ja Ikämiesten kilpailu
Ylivieska, Jokirannan Koulu, Visalantie 5, Ylivieska
02.04. - 03.04.
2016
NTVSuomen TaitovoimisteluklubiNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Liikuntamylly, Helsinki
08.04. - 10.04.
2016
MTV, NTV, STARATampereen VoimistelijatTelinevoimistelun sr/jr SM-kilpailut (NTV 1.PM-, 1.EM- ja 1.Gymnasiadi- sekä MTV EM- ja PM kats. Sr/Jr) sekä NTV mj- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Tampere
16.04. - 17.04.
2016
NTV, STARATaipumattomat ryPoleStar Games
Rovaniemi
16.04. - 17.04.
2016
NTVAlppilan SalamatNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Helsinki
23.04. - 24.04.
2016
MTV, NTVVoimisteluseura Kieppi ryTelinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut (NTV 2.PM-kats.) (MTV JunnuGym 1, miehet ja jr. EM- ja PM näyttö, pojat PM-kats.))
Liikuntamylly, Helsinki
28.04. - 01.05.
2016
MTV, NTVTelinevoimistelun NTV/MTV maailmancup CC Osijek
Kroatia
06.05. - 08.05.
2016
MTV, NTVTelinevoimistelun sr/jr PM-kilpailut (NTV 2.JEM/EM katsastus)
Islanti
07.05. - 08.05.
2016
MTV, NTVJyväskylän Voimistelijat-79NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym 2
Hipposhalli, Jyväskylä
13.05. - 15.05.
2016
MTV, NTVTelinevoimistelun NTV/MTV maailmancup CC Varna
Bulgaria
14.05. - 14.05.
2016
NTVVaasan TelinetaituritNTV kilpalinjan B-F luokkakilpailut
Vanhan Vaasan yläaste, Vaasa
14.05. - 15.05.
2016
NTVMariehamns GymnastikföreningNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut
Bollhalla, Mariehamn
15.05. - 15.05.
2016
NTVKalajoen VoimistelijatNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Kalajoki
20.05. - 22.05.
2016
MTV, NTVTelinevoimistelun NTV/MTV maailmancup CC Sao Paulo
Brasilia
20.05. - 22.05.
2016
NTV, STARATurun Pyrkivä + Turun UrheiluliittoNTV FinGym Turku 2016 (NTV 3.EM ja Gymnasiaadikats.) ja telinevoimistelun Stara-tapahtuma
28.05. - 29.05.
2016
MTV, NTV, STARATampereen SisuNTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym 3
Ikurin liikuntahalli (Tesomankatu 33), Tampere
01.06. - 05.06.
2016
NTVNaisten telinevoimistelun NTV sr/jr EM-kilpailut
Bern, Sveitsi
10.06. - 12.06.
2016
AKRO, DMT, JV, KA, MTV, NTV, RV, TG, TRAEsTT+OVOVoimistelupäivät 2016
Espoo, Suomi
23.06. - 26.06.
2016
MTV, NTVTelinevoimistelun NTV/MTV maailmancup CC Anadia
Portugali
24.09. - 24.09.
2016
NTVNTV PEM-katsastus
Kuortaneen urheiluopisto, Kuortane
07.10. - 09.10.
2016
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup CC Szombathely
Unkari
14.10. - 14.10.
2016
NTVSuomen TaitovoimisteluklubiNTV maajoukkuelinjan pakolliset luokkakilpailut
Helsinki
15.10. - 16.10.
2016
MTV, NTVYlivieskan voimistelu ja liikunta ryNTV kilpalinjan ja MTV 1.-3.lk luokkakilpailut
Jokirannan koulu, Ylivieska
15.10. - 16.10.
2016
NTVVoimisteluklubi LohjaNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Lohja
22.10. - 23.10.
2016
MTV, NTV, STARAOulun Pyrintö voimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym 5 että telinevoimistelun Stara-tapahtuma
Linnanmaan liikuntahalli, Oulu
22.10. - 23.10.
2016
MTV, NTVTelinevoimistelun NTV/MTV Pohjois-Euroopan mestaruuskilpailut
Trondheim, Norja
29.10. - 30.10.
2016
NTVKyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö
29.10. - 30.10.
2016
NTVJoensuun Katajan voimisteluNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Joensuun urheilutalo, Joensuu
29.10. - 30.10.
2016
NTV, STARATaipumattomat ryNTV kilpalinjan luokkakilpailut + Stara
Lapin Urheiluopisto, Rovaniemi
29.10. - 29.10.
2016
NTVVoimisteluseura Keski-Uusimaa ryNTV maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Tuusula
05.11. - 06.11.
2016
NTVGrankulla gymnastikföreningNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Kauniainen
05.11. - 06.11.
2016
MTV, NTVTurun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym 7
Alfan liikuntakeskus, Turku
12.11. - 12.11.
2016
MTV, NTV, STARATapanilan Erän VoimistelujaostoStara-aluetapahtuma ja JV 8-10v sarjan kilpailu, Etelä-Suomi
Monitoimikeskus Lumo, Vantaa, Suomi
12.11. - 13.11.
2016
NTVTampereen VoimistelijatNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Ikurin liikuntahalli, Tampere
19.11. - 20.11.
2016
MTV, NTV, STARATurun Pyrkivä naisvoimistelujaostoNTV naisten ja tyttöjen JunnuGym ja Joukkue-SM-kilpailut
Liikuntakeskus Alfa, Turku
27.11. - 27.11.
2016
MTV, NTV, STARASavonlinnan Voimistelu ja LiikuntaStara aluetapahtuma Savo-Karjala, NTV kilpalinjan B-luokka ja MTV luokkakilpailut 1 lk
OKL-halli, Savonlinna
14.02. - 20.02.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun telinekohtainen maailmancup Melbourne
Melbourne, Australia
03.03. - 03.03.
2017
MTV, NTVVoimisteluseura Kieppi ryNTV EM-katsastus
Töölön Kisahalli, Suomi
11.03. - 12.03.
2017
MTV, NTV, STARATampereen VoimistelijatTelinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut sekä NTV ja MTV EM-katsastus
Ikurin liikuntahalli, Tampere
16.03. - 19.03.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun telinekohtainen maailmancup Baku
Baku, Azerbaidzan
18.03. - 19.03.
2017
NTVVoimisteluseura Keski-Uusimaa ryNTV maajoukkue-/kilpalinjan luokkakilpailut
Veskula, Tuusula
22.03. - 25.03.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun telinekohtainen maailmancup Doha
Doha, Qatar
25.03. - 26.03.
2017
MTV, NTVYlivieskan voimistelu ja liikunta ryNTV kilpalinjan ja MTV 1-3 luokkakilpailut
Jokirannan koulu, Ylivieska
25.03. - 26.03.
2017
NTVVoimisteluklubi LohjaNTV maajoukkue-/kilpalinjan luokkakilpailut
Lohja
25.03. - 26.03.
2017
NTV, STARAJoensuun Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut ja Stara
Joensuun urheilutalo, Joensuu
01.04. - 02.04.
2017
NTVAlppilan SalamatNTV maajoukkue-/kilpalinjan luokkakilpailut
Töölön kisahalli, Helsinki
01.04. - 02.04.
2017
MTV, NTV, STARAOulun Pyrintö voimistelujaostoNTV maajoukkue-/kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut sekä Stara
Linnanmaan liikuntahalli, Oulu
08.04. - 09.04.
2017
NTVEspoon TelinetaituritNTV maajoukkue-/kilpalinjan luokkakilpailut sekä NTV JPM-katsastus ja JSM-karsinta
Espoo
09.04. - 09.04.
2017
NTVKyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Isokyrö
19.04. - 23.04.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun naisten ja miesten EM-kilpailut
Cluj Napoca, Romania
22.04. - 23.04.
2017
NTVVaasan TelinetaituritNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Vaasa
22.04. - 23.04.
2017
NTVSuomen TaitovoimisteluklubiNTV maajoukkue-/kilpalinjan luokkakilpailut sekä NTV JPM-katsastus
Liikuntamylly, Helsinki
29.04. - 29.04.
2017
NTV, STARATaipumattomat ryNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Rovaniemi
06.05. - 07.05.
2017
NTVMariehamns GymnastikföreningNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Bollhalla, Mariehamn
06.05. - 07.05.
2017
NTVKalajoen VoimistelijatNTV kilpalinjan B-E luokkakilpailut
Kalajoki
12.05. - 14.05.
2017
MTV, NTVVoimistelun SM-kilpailut sekä NTV EYOF/Universiaadi/MM-katsastus ja MTV EYOF-katsastus
Jyväskylä
12.05. - 14.05.
2017
AKRO, JV, KA, MTV, NTV, RV, TG, TRAJyväskylän Voimistelijat-79Voimistelun SM-kilpailut
Hipposhalli ja Monitoimitalo, Jyväskylä
12.05. - 14.05.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup CC Koper
Koper, Slovenia
18.05. - 21.05.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup CC Osijek
Osijek, Kroatia
19.05. - 21.05.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun JPM-kilpailut
Oslo, Norja
20.05. - 21.05.
2017
MTV, NTV, STARATampereen SisuNTV maajoukkue-/kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym
Ikurin liikuntahalli, Tampere
25.05. - 28.05.
2017
NTV, STARAPyrkivä Gymnastics + Turun UrheiluliittoNTV FinGym Turku, kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut sekä NTV EYOF/Universiaadi/MM/PEM-katsastus ja Stara
Turku
09.06. - 11.06.
2017
AKRO, DMT, JV, KA, MTV, NTV, RV, STARA, TG, TRAJyväskylän Voimistelijat-79Voimistelupäivät
Jyväskylä
09.06. - 11.06.
2017
MTV, NTVVoimistelupäivät sekä MTV JunnuGym ja NTV ja MTV EYOF-katsastus
Jyväskylä
22.07. - 30.07.
2017
MTV, NTVEuropean Youth Olymic Festivals, EYOF
Györ, Unkari
19.08. - 30.08.
2017
MTV, NTVUniversiaadit
Taipei, Taiwan
08.09. - 10.09.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup CC Szombathely
Szombathely, Unkari
16.09. - 17.09.
2017
MTV, NTVTelinevoimistelun maailmancup CC Paris
Pariisi, Ranska
23.09. - 23.09.
2017
NTVSuomen VoimisteluliittoNTV PEM-katsastus
Kuortaneen urheiluopisto, Kuortane