Päättyneet kilpailut

PvmSeuraKilpailu
19.02. - 22.02.
2015
Rytmisen voimistelun Grand Prix
Moskova, Venäjä, Moskova, Venäjä
07.03. - 08.03.
2015
Hämeenlinnan VoimisteluseuraRytmisen voimistelun ikäkausikilpailut: yksilöiden kaikki sarjat, nuorten joukkueet ja duo/trio - sarjojen kilpailu
Tavastia - Areena, Hämeenlinna
07.03. - 08.03.
2015
Suomen VoimisteluliittoRytmisen voimistelun luokkakilpailu
Tikkurilan Urheiluhalli, Vantaa
14.03. - 15.03.
2015
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Rytmisen voimistelun luokkakilpailut: luokat 1, 3, 5, M, joukkueet, Asema (ja naisten yksilöiden EM-karsinta 1)
Kampin liikuntahalli, Helsinki
26.03. - 29.03.
2015
Rytmisen voimistelun World Cup ja KV- kilpailu
Lissabon, Portugali, Lissabon, Portugali
03.04. - 05.04.
2015
Rytmisen voimistelun World Cup
Bukarest, Romania, Bukarest, Romania
09.04. - 10.04.
2015
Nuorten yksilöiden SM - karsinta (la tai su)
10.04. - 12.04.
2015
Rytmisen voimistelun World Cup ja KV - kilpailu
Pesaro, Italia, Pesaro, Italia
12.04. - 12.04.
2015
Espoon Voimistelu- ja Liikuntayhdistys ESVOLI ryRytmisen voimistelun SM - karsinta: naisten yksilöt
Tapiolan urheiluhalli, Espoo
25.04. - 26.04.
2015
Turun Liikuntaseura ry.Rytmisen voimistelun välinekilpailut
Nunnavuoren palloiluhalli, Turku
29.04. - 03.05.
2015
Rytmisen voimistelun EM- kilpailut
Minsk, Valko-Venäjä
08.05. - 10.05.
2015
EsTT+OVO8 Lajin SM 2015
Tapiola, Espoo
22.05. - 24.05.
2015
Rytmisen voimistelun World Cup
Tashkent, Uzbekistan
23.05. - 24.05.
2015
Suomalainen Voimisteluseura Vantaa (SVS-Vantaa)Rytmisen voimistelun luokkakilpailut: luokat 2, 4, 6, JM, Asema
Korson Lumo, Vantaa
30.05. - 31.05.
2015
Rytmisen voimistelun Grand Prix Berlin Masters
Berliini, Saksa
05.06. - 07.06.
2015
Tampereen VoimistelijatVoimistelupäivät
Tampere
10.06. - 22.06.
2015
European Games
Baku, Azerbaijan
03.07. - 14.07.
2015
Universiadit
Gwangju, Korea, Gwangju, Korea
07.08. - 09.08.
2015
Rytmisen voimistelun World Cup
Budapest, Unkari
14.08. - 16.08.
2015
Rytmisen voimistelun World Cup
Sofia, Bulgaria
21.08. - 23.08.
2015
Rytmisen voimistelun World Cup
Kazan, Venäjä
07.09. - 13.09.
2015
Rytmisen voimistelun MM - kilpailut
Stuttgart, Saksa
26.09. - 27.09.
2015
Suomalainen Voimisteluseura Espoo (SVS-Espoo)Rytmisen voimistelun ikäkausikilpailut: joukkueet, nuorten yksilöt, duo-/triot
Tapiolan Urheiluhalli, Espoo, Suomi
10.10. - 11.10.
2015
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Elise Cup
Töölön Kisahalli, Helsinki, Suomi
25.10. - 25.10.
2015
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut (JV, RV, KA)
Tampereen Messu- ja Urheilukeskus, Tampere
31.10. - 31.10.
2015
Turun NaisvoimistelijatRytmisen voimistelun SM - karsinta: nuorten yksilöt
Turku, Turku
21.11. - 22.11.
2015
Turun NaisvoimistelijatRytmisen voimistelun SM-kilpailut: nuorten yksilöt ja naisten joukkueet sekä pre-nuorten joukkueiden kilpailu
Turku
28.11. - 29.11.
2015
Jyväskylän Voimistelijat-79Rytmisen voimistelun luokkakilpailut: luokat 1, 3, 5, JM, M ja Stara - tapahtuma
Vaajakosken liikuntahalli, Vaajakoski
13.12. - 13.12.
2015
Voimistelu- ja Urheiluseura Elise - JärvenpääRytmisen voimistelun välinekilpailut, Duot/Triot, Stara-tapahtuma
Järvenpään lukio, Järvenpää
06.02. - 06.02.
2016
Hämeenlinnan VoimisteluseuraYksilöiden ikäkausikilpailut (sarjat 8v-13v.) ja Duo/Trio - kilpailu (sarjat lapset ja pre-nuoret)
Tavastia Areena, Hämeenlinna
26.02. - 28.02.
2016
Rytmisen voimistelun World Cup
Barona Arena, Espoo, Suomi
19.03. - 20.03.
2016
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.RV luokkakilpailu: yksilöiden luokat 1,3,5, JM ja M
Kampin Liikuntahalli,, Helsinki
17.04. - 17.04.
2016
Tampereen VoimistelijatRV nuorten ja naisten yksilöiden SM- karsinta ja nuorten EM - karsinta 1
Ikurin liikuntahalli, Tampere
07.05. - 08.05.
2016
Tampereen VoimistelijatNuorten yksilöiden ja naisten yksilöiden SM - kilpailut (ja nuorten EM - karsinta 2, naisten EM- karsinta)
Tampereen Messu- ja Urheilukeskus, Tampere
07.05. - 08.05.
2016
Tampereen VoimistelijatRV nuorten ja naisten yksilöiden SM- kilpailu​
Tampereen messu- ja urheilukeskus, Tampere
28.05. - 29.05.
2016
Hämeenlinnan VoimisteluseuraRV Välinekilpailut: kaikki välinekilpailun sarjat ja Duo/Trio sarjat
29.05. - 29.05.
2016
Tampereen VoimistelijatGazz Open 29.5.2016
Tampere
10.06. - 12.06.
2016
Voimistelupäivät
10.06. - 12.06.
2016
EsTT+OVOVoimistelupäivät 2016
Espoo, Suomi
05.08. - 21.08.
2016
Olympialaiset
Rio de Janeiro, Brasilia
01.10. - 02.10.
2016
Tampereen VoimistelijatRV Ikäkausikilpailut: Joukkueet ja Duo/Trio - sarjat
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
15.10. - 15.10.
2016
Voimisteluklubi LohjaAkrobatiavoimistelun luokkakilpailut
Lohja
22.10. - 23.10.
2016
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Elise Cup
Kampin liikuntahalli, Helsinki
23.10. - 23.10.
2016
Kotkan KiriTUL Kolmen kauniin lajin kisat
Karhuvuoren urheilutalo, Kotka
30.10. - 30.10.
2016
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut
Tampereen Messu- ja Urheilukeskus, Tampere
19.11. - 19.11.
2016
Espoon Voimistelu- ja Liikuntayhdistys ESVOLI ryRV SM - kilpailut: nuorten ja naisten joukkueet, Pre-nuorten joukkuekilpailu (kilpailun yhteydessä myös duo&trio- kilpailu)
Opinmäen liikuntahalli
26.11. - 27.11.
2016
Turun NaisvoimistelijatRV Luokkakilpailu: Yksilöiden luokat 1,3,5,JM ja M
Nunnavuoren palloiluhalli, Turku
10.12. - 11.12.
2016
Turun Liikuntaseura ry.RV Väline-, Duo/Trio-kilpailu, TLS-CUP ja TLS-STARA
Paavo-halli, Turku
10.02. - 12.02.
2017
Miss Valentine
Tartto, Viro
15.02. - 20.02.
2017
Rytmisen voimistelun Grand Prix
Moskova, Venäjä
14.03. - 14.03.
2017
Olarin VoimistelijatRytmisen voimistelun EM - karsinta 1
OVO Training Center, Espoo
25.03. - 26.03.
2017
Imatran Voimistelijat ryRytmisen voimistelun Ikäkausikilpailut / Yksilöiden kaikki sarjat, nuorten joukkueet ja duo/trio – kilpailu
Imatran Urheilutalo, Imatra
28.03. - 28.03.
2017
Suomen VoimisteluliittoRytmisen voimistelun EM - karsinta 2
Kisakallion Urheiluopisto, Lohja
07.04. - 09.04.
2017
Rytmisen voimistelun World Cup
Pesaro, Italia
08.04. - 09.04.
2017
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Rytmisen voimistelun Luokkakilpailu 1 / Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M sekä Stara
Töölön Kisahalli, Helsinki
08.04. - 09.04.
2017
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.RV 1 (luokat 1,4,JM ja M sekä Stara)
Töölön Kisahalli, Helsinki
12.04. - 15.04.
2017
Rytmisen voimistelun World Challenge Cup
Portimao, Portugali
21.04. - 23.04.
2017
Rytmisen voimistelun World Cup
Tashkent, UZB
22.04. - 23.04.
2017
Sport Club VantaaRytmisen voimistelun Luokkakilpailu 2 / Yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat ja Stara.
Lumon monitoimitalo, Vantaa
28.04. - 30.04.
2017
Rytmisen voimistelun World Cup
Baku, Azerbaidzan
05.05. - 07.05.
2017
Rytmisen voimistelun World Cup
Sofia, Bulgaria
06.05. - 07.05.
2017
Olarin VoimistelijatRytmisen voimistelun luokkakilpailu 3 (luokat 3,6 ja Stara sekä Duo/Trio - kilpailu)
Tapiolan Urheiluhalli/ Opinmäen liikuntahalli, Espoo
12.05. - 14.05.
2017
Jyväskylän Voimistelijat-79Voimistelun SM-kilpailut
Hipposhalli ja Monitoimitalo, Jyväskylä
12.05. - 14.05.
2017
Voimistelun SM-kilpailut: RV sarjat: naisten yksilöt la-su ja nuorten joukkueet la. Naisten 4-ottelu on samalla MM - karsinta 1.
Jyväskylä
20.05. - 21.05.
2017
Turun NaisvoimistelijatTNV Cup
Nunnavuoren palloiluhalli, Turku
20.05. - 21.05.
2017
Voimistelu- ja Urheiluseura Elise - JärvenpääRytmisen voimistelun välinekilpailut ja duo/trio - kilpailu ja Stara
Järvenpään liikuntahalli, Järvenpää, Suomi
28.05. - 28.05.
2017
Suomalainen Voimisteluseura Espoo (SVS-Espoo)SVS Cup
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
02.06. - 04.06.
2017
Rytmisen voimistelun World Challenge Cup
Guadalajara, Espanja
09.06. - 11.06.
2017
Voimistelupäivät, RV sarjat: Yksilöiden luokat 1-6, joukkueiden kaikki luokat
Jyväskylä
09.06. - 11.06.
2017
Jyväskylän Voimistelijat-79Voimistelupäivät
Jyväskylä
07.07. - 09.07.
2017
Rytmisen voimistelun World Challenge Cup
Berlin, Saksa
18.07. - 18.07.
2017
Olarin VoimistelijatRytmisen voimistelun MM - karsinta 2
OVO Training Center
04.08. - 07.08.
2017
Rytmisen voimistelun World Challenge Cup
Minsk, Valko-Venäjä
11.08. - 13.08.
2017
Rytmisen voimistelun World Challenge Cup
Kazan, Venäjä
19.08. - 29.08.
2017
Universiadit
Taipei, Taiwan
30.08. - 03.09.
2017
Rytmisen voimistelun MM - kilpailut
Pesaro, Italia
30.09. - 01.10.
2017
Suomalainen Voimisteluseura Espoo (SVS-Espoo)RV Ikäkausikilpailut: Joukkueet, duot/triot ja nuorten yksilöt sekä Stara
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
07.10. - 08.10.
2017
Turun Liikuntaseura ry.TLS - CUP ja TLS - Stara
Kupittaan urheiluhalli, Turku
21.10. - 22.10.
2017
COCO Sport ryRV Luokkakilpailut 1: Yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat, Stara
Kupittaan urheiluhalli, Turku
28.10. - 29.10.
2017
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Elise Cup, Rytminen voimistelu
Helsinki
29.10. - 29.10.
2017
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Joukkuevoimistelun välinesarjojen Elise Cup
Helsinki
29.10. - 29.10.
2017
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut
Tampere, Tampere
04.11. - 05.11.
2017
Imatran Voimistelijat ryRV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M)
Imatran urheilutalo, Imatra
11.11. - 12.11.
2017
Voimistelu- ja Urheiluseura Elise - JärvenpääElise - J - Cup ja Stara
Järvenpää, Järvenpään Liikuntahalli, Seutulantie 17, 04410 Järvenpää
11.11. - 11.11.
2017
Olarin VoimistelijatRV nuorten SM -karsintakilpailu
OVO Training Center, Espoo
12.11. - 12.11.
2017
Olarin VoimistelijatOTC Cup
OVO Training Center, Espoo