Tulevat kilpailut

PvmSeuraKilpailu
02.03. - 04.03.
2018
NTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut HAETTAVANA
09.03. - 11.03.
2018
NTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut HAETTAVANA
17.03. - 17.03.
2018
Kuopion Reippaan VoimistelijatNTV kilpalinjan luokkakilpailut ja STARA
Kuopiohalli, kuopio
23.03. - 25.03.
2018
Tampereen Sisu ryNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan sekä MTV luokkakilpailut
Tampere
24.03. - 25.03.
2018
Ylivieskan voimistelu ja liikunta ryNTV kilpalinjan sekä MTV 1.-3.lk luokkakilpailut sekä STARA
Ylivieska
24.03. - 25.03.
2018
Joensuun Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut ja STARA
Joensuun urheilutalo, Joensuu
29.03. - 31.03.
2018
Alppilan SalamatNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Liikuntamylly, Helsinki
06.04. - 08.04.
2018
Fliku -82 ryNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Liikuntamylly, Helsinki
07.04. - 08.04.
2018
Lappeenrannan VoimistelijatNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Lappeenranta
13.04. - 15.04.
2018
Voimisteluklubi LohjaNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Lohja
14.04. - 15.04.
2018
Kyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Isokyrö
15.04. - 15.04.
2018
Savonlinnan Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan B-C luokkakilpailut
Okl-halli, Savonlinna
20.04. - 22.04.
2018
Vaasan TelinetaituritNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Vaasa
20.04. - 22.04.
2018
Mariehamns GymnastikföreningNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Bollhalla, Mariehamn
27.04. - 29.04.
2018
Suomen TaitovoimisteluklubiNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Helsinki
28.04. - 28.04.
2018
Taipumattomat ryNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut sekä STARA
Lapin urheiluopisto, Rovaniemi
04.05. - 06.05.
2018
Oulun Pyrintö voimistelujaostoNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut ja tyttöjen SM-karsinta sekä MTV JunnuGym
Linnanmaan liikuntahalli, Oulu
11.05. - 13.05.
2018
Tampereen VoimistelijatNTV kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut
Ikurin liikuntahalli, Tampere
12.05. - 13.05.
2018
Kalajoen VoimistelijatNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Kalajoki
18.05. - 20.05.
2018
Voimisteluseura Keski-Uusimaa ryTelinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut (NTV PM/EM/MM-katsastus, MTV JunnuGym)
Tuusulan Jäähalli, Tuusula
25.05. - 27.05.
2018
Voimisteluseura Keski-Uusimaa ryTelinevoimistelun SM-kilpailut (NTV PM/EM/MM-katsastus)
Tuusula Jäähalli, Tuusula
07.06. - 10.06.
2018
Suomi Gymnaestrada / Voimistelupäivät (NTV PM/EM/MM-katsastus, MTV JunnuGym)
Turku
19.06. - 24.06.
2018
YOG-karsinta
Baku, Azerbaidzhan
29.06. - 01.07.
2018
Telinevoimistelun PM-kilpailut
Farum, Tanska
01.08. - 12.08.
2018
Telinevoimistelun EM-kilpailut
Glasgow, Iso-Britannia
15.09. - 16.09.
2018
Telinevoimistelun PEM-kilpailut
Islanti
01.10. - 12.10.
2018
Nuorten olympialaiset
Buenos Aires, Argentiina
05.10. - 07.10.
2018
Tampereen VoimistelijatNTV kilpalinjan ja maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut
Tampere
06.10. - 07.10.
2018
Ylivieskan voimistelu ja liikunta ryNTV kilpalinjan sekä MTV 1.-3.lk luokkakilpailut sekä STARA
Ylivieska
06.10. - 07.10.
2018
Joensuun Katajan voimisteluNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Urheilutalo, Joensuu
12.10. - 14.10.
2018
Tampereen Sisu ryNTV kilpalinjan ja maajoukkuelinjan pakollisten sekä MTV luokkakilpailut
Tampere
12.10. - 14.10.
2018
Voimisteluklubi LohjaNTV kilpalinjan ja maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut
Lohja
13.10. - 14.10.
2018
Fitness idrottsförening r.f.NTV kilpalinjan sekä MTV 1.-3.lk luokkakilpailut
Pietarsaari
19.10. - 21.10.
2018
Turun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoNTV kilpalinjan ja maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym
Alfan liikuntakeskus, Turku
20.10. - 21.10.
2018
Vaasan TelinetaituritNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Volttihalli, Vaasa
25.10. - 03.11.
2018
Telinevoimistelun MM-kilpailut
Doha, Qatar
26.10. - 28.10.
2018
Espoon TelinetaituritNTV kilpalinjan ja maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym
Tuulimäen väestönsuoja, Itätuulenkuja 9 02100 Espoo, Espoo
26.10. - 28.10.
2018
Kyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö
27.10. - 28.10.
2018
Kajaani GymnasticsNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Kajaani
02.11. - 04.11.
2018
Jyväskylän Voimistelijat-79NTV kilpalinjan ja maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym
Hipposhalli, Jyväskylä
03.11. - 04.11.
2018
Grankulla gymnastikföreningNTV kilpalinjan luokkakilpailut ja STARA
Kauniaisten pallohalli, Kauniainen
03.11. - 04.11.
2018
Kalajoen VoimistelijatNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Kalajoki
09.11. - 11.11.
2018
Voimisteluseura Kieppi ryNaisten ja tyttöjen JunnuGym ja Joukkue-SM-kilpailut
Töölön Kisahalli, Helsinki
01.01. - 02.01.
2030
Suomen VoimisteluliittoTestikisa