Tulevat kilpailut

PvmSeuraKilpailu
22.09. - 22.09.
2018
Hangö Arbetarnas IdrottsklubAurinkoisen Hangon Stara ja JV 8 - 10-sarja
Hangon Urheilutalo, Hanko
30.09. - 30.09.
2018
COCO Sport ryCOCO Sport Stara ja 8 - 10-sarja, valintakilpailu WC ja CC III ja IV osakilpailuihin
Turku
13.10. - 14.10.
2018
Tampereen Sisu ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
Tesoman Palloiluhalli, Tampere
25.10. - 28.10.
2018
IFAGG World Cup III ja Challenge Cup III ja Mediterranean competition
Thillay/Eaubonne, Ranska
27.10. - 27.10.
2018
Keravan VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Kerava Cup
Killan koulu tai Kurkelan koulu, Kerava
27.10. - 28.10.
2018
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Elise Cup
Töölön kisahalli, Helsinki
27.10. - 28.10.
2018
Lahjan TytötJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Cailap Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
28.10. - 28.10.
2018
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut
Tampere
03.11. - 03.11.
2018
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
03.11. - 03.11.
2018
Kellon Työväen Urheilijat / voimistelujaostoJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Jatuli, Haukipudas, Oulu
04.11. - 04.11.
2018
Liikuntaseura Pori ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Porin urheilutalo, Pori
10.11. - 10.11.
2018
Turun Liikuntaseura ry.Joukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
10.11. - 11.11.
2018
Sport Club VantaaJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Lumo, Vantaa
11.11. - 11.11.
2018
Palokan Ilo, voimistelu ja liikunta ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Monitoimitalo Hippoksella/Vaajakoksen LH, Jyväskylä
17.11. - 17.11.
2018
Olarin VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Espoo Cup
Opinmäen liikuntahalli, Espoo
17.11. - 18.11.
2018
Hyvoli+JÄV+MÄVJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
Martinhalli, Hyvinkää, Hyvinkää
17.11. - 17.11.
2018
TVS IllusionJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Illusion Cup
Vaajakosken halli/Jyväskylän monitoimitalo, Jyväskylä
18.11. - 18.11.
2018
Tampereen VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, TV Open
Tesoman palloiluhalli, Tampere
22.11. - 25.11.
2018
IFAGG World Cup Finals ja Challenge Cup Finals
Santos, Brasilia
24.11. - 24.11.
2018
Rantaperkiön IskuISKU stara ja JV 8-10 kilpailu
Tampere
24.11. - 25.11.
2018
Vantaan VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun välinesarjojen 12-14-vuotiaiden SM-välinemestaruuskilpailut ja kilpasarjan Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Energia-areena, Vantaa
01.12. - 02.12.
2018
Imatran Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen 10-12-vuotiaiden ja yli 14-vuotiaiden kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Imatran Urheilutalo, Imatra
08.12. - 09.12.
2018
Tampereen Sisu ryTUL:n joukkuevoimistelun avoimet välinesarjojen mestaruuskilpailut
Tampere
08.03. - 10.03.
2019
AGG IFAGG World Cup, Challenge Cup I / 2019
Sofia, Bulgaria
09.03. - 09.03.
2019
Vaasan Vasamattaret ryJoukkuevoimistelun Seura Cup, Wasa Cup
Botniahalli, Mustasaari, Vaasa
10.03. - 10.03.
2019
Joukkuevoimistelun Seura Cup
16.03. - 16.03.
2019
Tapanilan Erän VoimistelujaostoJoukkuevoimistelun Seura Cup, Lovent Cup
Pirkkolan liikuntahalli tai vastaava tila, Helsinki
17.03. - 17.03.
2019
Joukkuevoimistelun Seura Cup
23.03. - 24.03.
2019
Mäntsälän Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun Seura Cup, Mustan Kissan Cup
Riihenmäen yhtenäiskoulu/ Mäntsälän monitoimitalo, Mäntsälä
23.03. - 23.03.
2019
Olarin VoimistelijatJoukkuevoimistelun Seura Cup, OVO Cup
Opinmäen tai Tapiolan liikuntahalli, Espoo
23.03. - 23.03.
2019
Huittisten Voimistelu ja LiikuntaHappy Games Stara ja Harrastesarja 12-14 v. kisa
24.03. - 24.03.
2019
COCO Sport ryJoukkuevoimistelun Seura Cup, Gant Open
Turku
30.03. - 30.03.
2019
Joukkuevoimistelun Kaupunki Cup
31.03. - 31.03.
2019
TVS IllusionJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Vaajakosken liikuntahalli / Jyväskylän Monitoimitalo, Jyväskylä
05.04. - 07.04.
2019
AGG IFAGG World Cup, Challenge Cup II / 2019
Osaka, Japani
06.04. - 07.04.
2019
Attitude SportsJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Lumo, Vantaa
06.04. - 07.04.
2019
Tampereen VoimistelijatJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Tesoman palloiluhalli, Tampere
13.04. - 13.04.
2019
Haka Gym ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Apian urheilutalo, Valkeakoski
13.04. - 13.04.
2019
Kellon Työväen Urheilijat / voimistelujaostoJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Liikuntakeskus Jatuli tai Kastellin monitoimitalo, Oulu
13.04. - 13.04.
2019
Turun Riennon VoimisteluJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
14.04. - 14.04.
2019
Haka Gym ryStara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi
14.04. - 14.04.
2019
Forssan NaisvoimistelijatJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Urheilutalo Feeniks, Forssa
27.04. - 28.04.
2019
Tapiolan Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Opinmäki, Espoo
27.04. - 28.04.
2019
Hyvinkään Voimistelu ja LiikuntaJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Martinhalli, Hyvinkää
28.04. - 28.04.
2019
Haukiputaan Heitto voimistelujaostoJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Oulu, Haukipudas
03.05. - 05.05.
2019
International AGG Tournament, all age categories, IFAGG A-category
Helsinki
04.05. - 04.05.
2019
Kuopion Reippaan VoimistelijatJoukkuevoimistelun Seura Cup
Vesileppis, Leppävirta
04.05. - 05.05.
2019
Turun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoJoukkuevoimistelun Seura Cup
Kupittaan palloiluhalli, Turku
05.05. - 05.05.
2019
Seinäjoen VoimistelijatJoukkuevoimistelun Seura Cup, Komia Cup
Seinäjoki
11.05. - 12.05.
2019
Hyvoli+JÄV+MÄVJoukkuevoimistelun Seura Cup
Martinhalli / Riihenmäen koulu / Monitoimitalo, Hyvinkää/ Mäntsälä
11.05. - 12.05.
2019
Tampereen Sisu ryJoukkuevoimistelun Seura Cup
Tesoman palloiluhalli tai TESC E-halli, Tampere
17.05. - 19.05.
2019
Yhteiset SM-kilpailut; joukkuevoimistelu 12-14 SM, 14-16 SM, yli 16 SM
Turku
24.05. - 26.05.
2019
AGG IFAGG World Championships, IFAGG Trophy competitions
Cartagena, Espanja
25.05. - 26.05.
2019
Jyväskylän Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun yli 14 v. kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Jyväskylän monitoimitalo / Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä
07.06. - 09.06.
2019
Voimistelupäivät; joukkuevoimistelu 12-14 kilpasarja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, 8-10-vuotiaat
Espoo
14.12. - 14.12.
2019
Stara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi