Tulevat kilpailut

PvmSeuraKilpailu
10.03. - 11.03.
2018
Tapanilan Erän VoimistelujaostoJoukkuevoimistelun Seura Cup, Lovent Cup
Lumo, Vantaa
10.03. - 10.03.
2018
Vaasan Vasamattaret ryJoukkuevoimistelun Seura Cup, Wasa Cup
Botniahalli, Mustasaari
15.03. - 18.03.
2018
IFAGG World Cup I, Challenge Cup I, Open International competition for all age categories
Energia Areena, Vantaa, Suomi
24.03. - 24.03.
2018
Liikuntaseura Pori ryHappy Games Stara ja Harrastesarja 12-14 v. kisa
Pori
24.03. - 24.03.
2018
Palokan Ilo, voimistelu ja liikunta ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä, Suomi
25.03. - 25.03.
2018
Olarin VoimistelijatJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup, OVO Cup
Tapiolan urheiluhalli, Espoo
07.04. - 07.04.
2018
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryTUL:n Tampereen Piirin joukkuevoimistelun vapaasarjojen mestaruuskilpailut
Tampere
08.04. - 08.04.
2018
Turun Jyry ryTUL:n Varsinais-Suomen Piirin joukkuevoimistelun vapaasarjojen mestaruuskilpailut
Turku
08.04. - 08.04.
2018
Attitude SportsJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Monitoimikeskus Lumo, Vantaa
08.04. - 08.04.
2018
Tapiolan Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup ja maajoukkueen katsastuskilpailu
Opinmäen koulu, Espoo
13.04. - 15.04.
2018
IFAGG World Cup II, Challenge Cup II
Graz, Itävalta
14.04. - 15.04.
2018
Jyväskylän Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Jyväskylä
14.04. - 15.04.
2018
Turun Jyry ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
15.04. - 15.04.
2018
Jyväskylän Naisvoimistelijat ryStara -aluetapahtuma & JV 8-10 kilpailu, Sydän-Suomi
21.04. - 21.04.
2018
Kuopion Reippaan VoimistelijatJoukkuevoimistelun Seura Cup, Kalakukko Cup
Vesileppis, Leppävirta
21.04. - 22.04.
2018
Turun Urheiluliitto ry, voimistelu ja liikuntajaostoJoukkuevoimistelun Seura Cup, TuUL Cup
Turku
21.04. - 22.04.
2018
Mäntsälän Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun Seura Cup, Mustan Kissan Cup
Mäntsälä
28.04. - 29.04.
2018
Turun Pyrkivä voimistelujaostoYli 14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Turku
05.05. - 06.05.
2018
Hyvoli+JÄV+MÄVJoukkuevoimistelun Seura Cup, HJM Cup
Mäntsälä
05.05. - 06.05.
2018
Sport Club VantaaJoukkuevoimistelun Seura Cup
Vantaa
06.05. - 06.05.
2018
Seinäjoen VoimistelijatJoukkuevoimistelun Seura Cup, Komia Cup
Seinäjoki
10.05. - 13.05.
2018
IFAGG European Championships, Open International Tournament all age categories
Tallinna, Viro
12.05. - 12.05.
2018
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Tampere
12.05. - 12.05.
2018
Lappeenrannan NaisvoimistelijatStara ja joukkuevoimistelun 8 - 10-sarja
Lappeenrannan urheilutalo, Lappeenranta
12.05. - 12.05.
2018
Keravan NaisvoimistelijatStara ja joukkuevoimistelun 8 - 10-sarja
Kurkelan koulu, Kerava
13.05. - 13.05.
2018
Pakilan Voimistelijat PNV ryJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Helsinki
19.05. - 20.05.
2018
Hyvinkään Voimistelu ja Liikunta12-14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Hyvinkää
26.05. - 27.05.
2018
Kotkan Kiri ryTUL:n joukkuevoimistelun avoimet mestaruuskilpailut
Kotka
26.05. - 27.05.
2018
Joukkuevoimistelun Seura Cup
08.06. - 10.06.
2018
IFAGG World Championships, Junior World Championships, IFAGG Trophy
Sofia, Bulgaria
08.06. - 10.06.
2018
Voimistelupäivät, Suomi Gymnaestrada, 10-12-vuotiaat mestaruuskilpailu ja 8-10-vuotiaiden kilpailu
Turku
13.10. - 14.10.
2018
Tampereen Sisu ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
Pyynikin palloiluhalli tai Messu-ja Urheilukeskus(TESC), Tampere
20.10. - 21.10.
2018
Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
25.10. - 28.10.
2018
IFAGG World Cup III ja Challenge Cup III ja Mediterranean competition
Thillay/Eaubonne, Ranska
27.10. - 27.10.
2018
Keravan NaisvoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Kerava Cup
Killan koulu tai Kurkelan koulu, Kerava
27.10. - 28.10.
2018
Lahjan TytötJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Cailap Cup
Kupittaan urheiluhalli/uusi palloiluhalli, Turku
27.10. - 28.10.
2018
Voimistelu-ja Urheiluseura Elise ry.Joukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Elise Cup
Töölön kisahalli, Helsinki
28.10. - 28.10.
2018
Suomen VoimisteluliittoKolmen lajin kilpailut
Tampere
03.11. - 03.11.
2018
Kellon Työväen Urheilijat / voimistelujaostoJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Jatuli, Haukipudas, Oulu
03.11. - 03.11.
2018
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
04.11. - 04.11.
2018
Liikuntaseura Pori ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Porin urheilutalo, Pori
10.11. - 10.11.
2018
Turun Liikuntaseura ry.Joukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Kupittaan urheiluhalli, Turku
10.11. - 11.11.
2018
Sport Club VantaaJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Lumo, Vantaa
11.11. - 11.11.
2018
Palokan Ilo, voimistelu ja liikunta ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kaupunki Cup
Monitoimitalo Hippoksella/Vaajakoksen LH, Jyväskylä
17.11. - 17.11.
2018
Tanssi- ja Voimisteluseura IllusionJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
Vaajakosken halli/Jyväskylän monitoimitalo, Jyväskylä
17.11. - 17.11.
2018
Hyvinkään Voimistelu ja LiikuntaJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
Martinhalli, Hyvinkää
17.11. - 17.11.
2018
Olarin VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup, Espoo Cup
Tapiolan urheiluhalli, Espoo
18.11. - 18.11.
2018
Hyvoli+JÄV+MÄVJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
Martinhalli, Hyvinkää, Hyvinkää
18.11. - 18.11.
2018
Tampereen VoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup
Tesoman palloiluhalli, Tampere
22.11. - 25.11.
2018
IFAGG World Cup Finals ja Challenge Cup Finals
Santos, Brasilia
24.11. - 25.11.
2018
Vantaan VoimisteluseuraJoukkuevoimistelun välinesarjojen 12-14-vuotiaiden SM-välinemestaruuskilpailut ja kilpasarjan Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Energia-areena, Vantaa
01.12. - 02.12.
2018
Imatran Voimistelijat ryJoukkuevoimistelun välinesarjojen 10-12-vuotiaiden ja yli 14-vuotiaiden kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Imatran Urheilutalo, Imatra