Seuraavat kilpailut

Luettelo edellisen viikon ja tulevista kilpailuista. Katso tarkemmat tiedot 'Kilpailut' ja 'Lajit' sivuilta.

PvmLajiSeuraKilpailu
20.05. - 21.05.
2017
RV, STARAElise JärvenpääRytmisen voimistelun välinekilpailut ja duo/trio - kilpailu ja Stara
Järvenpää
20.05. - 20.05.
2017
STARASport Club VantaaKevätLumo
20.05. - 21.05.
2017
MTV, NTV, STARATampereen SisuNTV maajoukkue-/kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym
Tampere
20.05. - 20.05.
2017
JV, STARAPalokan NaisvoimistelijatStara-tapahtuma ja JV 8-10
Palokka
20.05. - 21.05.
2017
JVHaka GymJoukkuevoimistelun yli 14 v. kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Valkeakoski
25.05. - 28.05.
2017
NTV, STARAPyrkivä Gymnastics + Turun UrheiluliittoNTV FinGym Turku, kilpa- ja maajoukkuelinjan luokkakilpailut sekä NTV EYOF/Universiaadi/MM/PEM-katsastus ja Stara
Turku
27.05. - 28.05.
2017
JVPakilan VoimistelijatJoukkuevoimistelun 10-12-vuotiaiden Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Helsinki
28.05. - 28.05.
2017
RVSVS EspooSVS Cup
Espoo
09.06. - 11.06.
2017
AKRO, DMT, JV, KA, MTV, NTV, RV, STARA, TG, TRAJyväskylän Voimistelijat-79Voimistelupäivät
Jyväskylä
23.09. - 24.09.
2017
AKROTampereen VoimistelijatTampere Open
Tampere
30.09. - 01.10.
2017
NTVVoimisteluklubi LohjaNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Lohja
30.09. - 30.09.
2017
JVHyvoli+JÄV+MÄVJoukkuevoimistelun EM-valintakilpailu, Suomen Cup III, Juniori Cup III
Hyvinkää
30.09. - 01.10.
2017
NTVJoensuun Kataja voimistelujaostoNTV kilpalinjan B-D luokkakilpailut
Joensuu
07.10. - 07.10.
2017
NTVVaasan TelinetaituritNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Vaasa
07.10. - 08.10.
2017
NTVVoimisteluseura KieppiNTV kilpa-/ maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut
Helsinki
14.10. - 15.10.
2017
JVTampereen Työväen NaisvoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Seura Cup kilpailu
Tampere
14.10. - 15.10.
2017
NTVFliku-82NTV kilpalinjan luokkakilpailut
Helsinki
14.10. - 15.10.
2017
MTV, NTVYlivieskan Voimistelu ja LiikuntaNTV kilpalinjan ja MTV 1-3 luokkakilpailut
Ylivieska
21.10. - 22.10.
2017
NTVVoimisteluseura Keski-UusimaaNTV kilpa-/maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut
Tuusula
21.10. - 22.10.
2017
MTVSuomen TaitovoimisteluklubiMTV JunnuGym
Helsinki
21.10. - 22.10.
2017
JVKeravan NaisvoimistelijatJoukkuevoimistelun välinesarjojen Kerava Cup
Kerava
21.10. - 22.10.
2017
NTV, STARAOulun Pyrintö voimistelujaostoNTV kilpa-/maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut ja staratapahtuma
Oulu
28.10. - 29.10.
2017
MTV, NTVEspoon TelinetaituritNTV kilpa-/maajoukkuelinjan pakollisten luokkakilpailut ja MTV JunnuGym
Espoo
28.10. - 29.10.
2017
NTVKyrön Voima VoimistelujaostoNTV kilpalinjan luokkakilpailut
Isokyrö
28.10. - 29.10.
2017
MTV, TGEspoon TelinetaituritTeamGym Luokkakilpailut
Espoo